Холодець часто готують до новорічних свят, і, наприклад, на Різдво (25 грудня) він може стати чудовим сюрпризом для вашої другої половинки. Я готував цю страву кілька місяців тому, і можу запевнити чоловіків, які ще не пробували цього, що приготувати холодець зовсім не так складно, як може здатися на перший погляд. Це не важче, ніж перевстановити Windows чи замінити масло в автомобілі.
Я користувався порадами Євгена Клопотенка, тож далі розповім, як це получилось в мене.
Для приготування хенд-мейд подарунку мені знадобилося:
- 500 г свинини (лопатка або задня частина),
- 4 курячих гомілок,
- 30 г желатину (порошок),
- 150 мл води для замочування желатину,
- 2,5 л води,
- 5 голівок часнику,
- лавровий лист, чорний перець горошком, сіль, копчена паприка, гірчиця та хрін.
Крок 1 – часник
Духовка на 180 градусів. 5 голівок часнику треба загорнути у фольгу – кожну окремо. Запікати часникова-фольгові кулі у духовці 30 хв, аби він став мʼяким.
Крок 2 – мʼясо
Свинину та курячі гомілки треба зачистити від плівок та жиру. Покласти все у велику каструлю та залити 2,5-3 літрами води.
Крок 3 – варимо
Чекаємо аби вода закипіла, знімаємо шум, додаємо лавровий лист та духмяний перець. Ставимо на маленький вогонь. Через годину дістаємо звідти курячі гомілки, а ще через пів години – свинину. Розділяємо мʼясо на волокна.
Крок 4 – желатин в холодець
Аби спокійно спати вночі і бути впевненим, що холодець застигне, треба додати желатин. 30 г желатину заливаємо 150 мл води кімнатної температури та залишаємо набухати на 15 хвилин.
Крок 5 – бульйон
Запечений часник чистим від лушпиння та подрібнюємо його через дрібне сито, часникодавку чи дуже мілко працюємо ножем. Бульйон проціджуємо, аби він був прозорим. Поступово додаємо часникове пюре та сіль, постійно куштуємо аби кайфувати від смаку.
Поки бульйон гарячий додайте замочений желатин та перемішайте, щоб він розійшовся.
Крок 6 – складання холодцю
Я використовував все мʼясо в холодці, на одну сторону – курку, на іншу – свиню. Також поверх я додав копчену паприку, аби був кльовий колір. Мʼясо заливаємо бульйоном та залишаємо охолоджуватися за кімнатної температури. Потім переставляємо в холодильник (або на балкон) для стабілізації на ніч.
Крок 7 – подача
Супер-красивий холодець подаємо з гірчицею та хріном. Обираємо сторону, яка більше подобається, відрізаємо шматок від великого холодця, або якщо він приготований у маленьких посудинах то беремо цілу тарілку і кайфуємо від власноруч зробленого желейного супу.
Запевню, якщо ви зробите то своїй дружині – вона буде в шоці.
У попередніх публікаціях свого непереіодичного кулінарного блогу я писав, як готувати гомілки у хрусткій паніровці.