Цього тижня Переяславську громаду шокувала історія пса Хенка, у якого стріляли та заживо кастрували місцеві жителі. Proslav уже розповідав про боротьбу за його життя. У коментарях до публікації нам повідомили, що ще пів року тому просили забрати Хенка до притулку. Чи справді він був без нагляду весь цей час?
Очевидці стверджують: Хенк пів року жив сам
У коментарях до нашої попередньої публікації дописувач з нікнеймом “Sweet” написав: “Цей хаскі з Борисівки, він ходив один, покинутий. Робила про нього дописи, щоб хтось забрав, прихистив. Дзвонила в притулок – усе марно. А тепер ця жахлива звістка про Хенка”.
Ми зв’язалися зі Світланою, авторкою коментаря, яка поділилася додатковими подробицями.
Жінка розповіла, що живе на вулиці Соборній у Переяславі. Навесні цього року вона вперше побачила Хенка, коли той, худий і голодний, прийшов на її подвір’я. Світлана зазначила, що час від часу підгодовувала собаку і намагалася допомогти в межах своїх можливостей.
“Якийсь чоловік хотів його забрати, але так і не зробив цього, наскільки я зрозуміла. Тоді 18 червня я дзвонила в притулок, мені відповіли, що місць немає, собак удвічі більше, ніж вони можуть прийняти. Хенк спав на нашому подвір’ї 5 днів, а потім зник”, – розповідає пані Світлана.
Світлана також додала, що чула, начебто власник Хенка перебуває в лікарні, однак точна інформація про це була відсутня, також пса часто бачили біля магазину “Шансон” або “Асорті” в пошуках їжі.
Чому притулок не забрав Хенка?
Ми звернулися до депутатки Переяславської міської ради, зоозахисниці Аліни Римар, яка раніше вже розповідала про роботу притулку, з питанням, чому Хенку відмовили у перетримці.
Пані Аліна підтвердила, що голові ГО “У добрі руки” Тетяні Чеботар, яка опікується притулком, телефонували щодо цього пса.
“Їй щодня телефонують із проханнями забрати домашніх собак, власники яких виїжджають, хворіють, втомлюються, не мають грошей утримувати тощо,” – пояснює Аліна Римар.
За її словами, Тетяна Чеботарь порадила небайдужій громадянці зробити допис у Facebook та спробувати знайти нових господарів для пса.
“Чи винен притулок у тому, що не може вмістити всіх обездолених собак? У місті з населенням 30 тисяч осіб розраховувати, що всі питання щодо тварин вирішать 2-3 людини, несправедливо”, – додає депутатка.
Аліна Римар також висловила обурення тим, що ніхто не захотів забрати пса з приватного сектору, де він блукав, і ніхто не викликав ветеринара за кілька днів до того, як сталося лихо.
“Так, щодо Хенка телефонували, і так, – домашні собаки є зоною відповідальності їхніх власників, а не притулку,” – підсумувала пані Аліна.
Власник собаки стверджує інше
Сьогодні, 23 жовтня, до нашої редакції звернувся чоловік, який попросив контакти волонтерки, аби подякувати їй за порятунок хаскі Хенка. Як з’ясувалося, він є його власником. Пан Євген розповів свою версію подій.
“Днями я повернувся з-за кордону, де перебував на лікуванні після військової служби, і ліг в кардіологічне відділення нашої лікарні. Виїхавши з двору, залишив ворота не щільно зачинененими і пес просто вибіг. Це було 19 жовтня. А 22 жовтня побачив у соцмережах інформацію, що собака поранений у лікарні Києва”, – стверджує чоловік.
Пан Євген, який живе сам (родина лишилася за кордоном), запевняє, що собака не була покинута й не блукала вулицями пів року. За його словами, у період його відсутності батько щодня приїжджав і годував пса.
Пан Євген також зазначив, що хоче подякувати волонтерці, яка займається порятунком його собаки, і додав, що вже подав заяву до поліції, аби покарати злочинців.
Чоловік звертається до свідків або людей, які володіють будь-якою інформацією про ті страшні події, з проханням відгукнутися та допомогти знайти винних. Його контактні номери: 096 123 65 53, 097 524 55 58.
Хенку вже краще
Нещодавно волонтерка Марина Драбик, яка зараз опікується псом, написала на своїй Facebook-сторінці, що Хенк уже встав на лапи і почав гуляти по стаціонару.
“Господи, я щаслива. Аналізи поки не змінилися, але те, що він став на лапи, – це прогрес. Дякую кожному, хто хвилюється і допомагає Хенку. Хлопчику, одужуй, я обіцяю тобі, ти будеш щасливий!” – написала волонтерка.
Пані Марина повідомила, що Хенк почав їсти з апетитом, хоча в нього ще болить лапа і ребра, а проблеми з сечовипусканням поки вирішують лікарі.
Вона також зазначила, що оплатила рахунок за попередній день на суму 3 700 грн і подякувала всім, хто фінансово допомагає Хенку одужати.
Допомогти Хенку можна за такими реквізитами:
- Номер його банки: 5375411222434206
- ПриватБанк: 4149499122460817
- PayPal: [email protected]
Чи можливо притягнути когось до відповідальності та хто винен в тому, що відбувається з тваринами?
За законом, жорстоке поводження з тваринами включає дії, які завдають фізичних або психологічних страждань, а також порушення умов їх утримання. Відповідно до статті 299 Кримінального кодексу України, за це передбачено штраф або навіть позбавлення волі.
Правоохоронці матимуть зʼясувати чи був пес кинутим на призволяще його власником, знайти катів собаки і передати цю справу до суду. Сподіваємося, правоохоронці візьмуться за цю справу.
Нагадаємо, на сесії Переяславської міської ради в серпні заступник начальника відділу поліції № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області Денис Свириденко повідомив, що цього року зафіксували на 18% менше злочинів, ніж торік.
У Переяславській громаді також діє програма з регулювання чисельності безпритульних тварин, на яку цього року виділили понад чверть мільйона гривень.
Ця історія стала відомою завдяки волонтерці Марині Драбик, але скільки таких історій залишаються невідомими?
Тим часом учні переяславського ліцею відвідали собачий притулок і привезли пухнастикам корм (відео).