1 серпня святкують першого Спаса – Маковія, Медовий Спас: традиції цього дня

1 серпня – Всесвітній день боротьби з раком легенів. Віряни вшановують пам’ять святих мучеників Макавейських. Про прикмети, традиції й заборони цього дня розповідає Proslav.

1 серпня українці святкують першого Спаса – Маковія, Медовий Спас: традиції цього дня
1 серпня святкують першого Спаса – Маковія, Медовий Спас: традиції цього дня

Яке церковне свято 1 серпня

1 серпня в церковному календарі – свято винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього (Медовий Спас) і день пам’яті святих мучеників Макавейських. Святі мученики Макавейські – це сім братів: Авим, Антонін, Гурій, Елеазар, Евсевон, Алім і Маркелл, їхня мати Соломонія та їхній вчитель Єлеазар. Вони жили у II столітті до нашої ери в Юдеї під час правління сирійського царя Антіоха Епіфана.

На Медовий Спас також починається Успенський піст, який триватиме до свята Успіння Пресвятої Богородиці 15 серпня.

У народному календарі 1 серпня – свято Маковія, Медовий Спас. Маккавеїв день у народі пов’язали з маком, який разом із медом цього дня освячують у храмах. Є й друга назва свята – Мокрий Спас, оскільки в церквах цього дня освячують воду і вважають, що вона стає цілющою.

Що можна робити на Маковія 1 серпня

У свято добре піти до храму, щоб помолитися, освятити мед, мак, воду та овочі з нового врожаю. У молитвах Христу дякують за все, що є в житті, просять здоров’я для близьких і якнайшвидшого настання миру. Медовий Спас традиційно відзначають у родинному колі, але на стіл ставлять тільки пісні страви.

Також на свято Маковія:

Що не можна робити 1 серпня

Головна заборона дня – не можна шуміти і веселитися. У народі вважають, що якщо порушити заборону, то хвороби та проблеми переслідуватимуть до наступного Спаса.

Тим, хто постує, заборонено вживати скоромну їжу – м’ясо, рибу, яйця і молочні продукти – до свята Успіння Богородиці, яке за новим календарем буде 15 серпня.

Народні прикмети і традиції на 1 серпня

Іменинники 1 серпня

Які сьогодні іменини: Олександр, Дмитро, Леонтій, Софія, Тимофій, Федір.

Талісманом людини, народженої 1 серпня, є турмалін. Дивовижний дорогоцінний камінь. Турмалін здавна вважається символом життєвої енергії.

Яке свято 1 серпня в Україні та світі 

День всесвітнього павутиння. Всесвітнє свято, яке відзначається щороку 1 серпня. Цей день присвячений Інтернету та перегляду веб-сторінок, діяльності, завдяки якій весь світ знаходиться на кінчиках ваших пальців, а багатство знань – біля ваших ніг.

Міжнародний день гри “Маджонг“. Це свято присвячене одній з найпопулярніших настільних ігор, яка виникла в Китаї і поширилася по всьому світу. Маджонг – це гра на плитках, яка виникла в Китаї в 19 столітті. Традиційно в неї грають чотири гравці, хоча в деяких варіаціях можуть грати три гравці. Гра використовує набір з 144 плиток, кожна з яких містить китайські ієрогліфи та символи. Мета гри полягає в тому, щоб витягувати і скидати плитки до тих пір, поки гравець не завершить законну комбінацію.

Міжнародний день клоуна. Міжнародний день клоуна був започаткований для вшанування першої визнаної групи організованих клоунів.

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Цей тиждень був започаткований 1990 року на честь Декларації “Інноченті”, яку підписали представники урядів багатьох країн, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНІСЕФ та деяких громадських організацій.

День подруги. День подруги був започаткований у США як спосіб відзначити важливість жіночої дружби. Це свято нагадує нам, що навіть якщо немає романтичних стосунків, у нас завжди є подруги, які підтримують і розуміють.

День працівника технічної підтримки. Основна мета цього дня – привернути увагу до важливої та часто недооціненої праці працівників технічної підтримки. Вони завжди залишаються у тіні, але їхня робота є критично важливою для забезпечення безперебійної роботи технологій.

Всесвітній день боротьби з раком легенів. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про рак легенів, який є однією з найпоширеніших і найнебезпечніших форм раку.

Міжнародний день “чайлдфрі”. Це свято було започатковане 1973 року в США Національним альянсом за необов’язкове батьківство (National Alliance for Optional Parenthood), який тоді називався Національною організацією небатьків (National Organization for Non-Parents). Цей день спрямований на відзначення людей, які свідомо вирішили не мати дітей, і сприяння прийняттю вибору чайлдфрі. 

Всесвітній день скаутської хустки. Цього дня усі активні та колишні скаути світу носять свої скаутські хустки, щоб показати свою належність до скаутського руху та підтримку його принципів.

День пам’яті жертв Першої світової війни. Цей день був заснований 1919 року британським королем Георгом V на честь підписання перемир’я між державами Антанти та Німеччиною, яке відбулося 11 листопада 1918 року.

Міжнародний тиждень собак-поводирів. Перші згадки про собак-поводирів датуються 79 роком нашої ери, коли їхні зображення були знайдені у Помпеях. Систематичне дресирування собак як компаньйонів для людей, які втратили зір, було впроваджено в Німеччині після Першої світової війни. Від того часу школи для собак-поводирів почали з’являтися в інших країнах світу.

Нагадаємо, синоптики розповіли, з якої погоди розпочнеться серпень на Київщині.

Exit mobile version