Більше п’яти місяців триває повномасштабне вторгнення російської окупаційної армії на території України. Наші збройні сили за цей час змогли вибити орків з півночі держави, впевнено просуваються на півдні, а також впевнено тримають оборонні рубежі на сході. Яким же видався другий місяць літа для нашої країни, які найбільші перемоги та події відбулись за цей час – читайте далі.
ВІЙСЬКОВІ ДІЇ ТА ПІДТРИМКА СВІТУ
З 1-го липня армія нациської федерації не дорахувалась 5 280 орків, 191 танк, 275 ББМ, 136 артилерійських систем, 13 одиниць РСЗВ, 12 засобів ППО, 6 літаків, 4 гелікоптера, 91 БПЛА оперативно-тактичного рівня та 21 одиницю спеціальної техніки. Дані отримано та порівняно від офіційних повідомлень генерального штабу збройних сил України.
Липень розпочався з новини про чергове надання військової допомоги від Канади. Керівництво нашого союзника пообіцяло відправити в Україну 39 броньованих машин бойової піхоти та шість додаткових камер для безпілотників Bayraktar TB2. Даний транш відбувся у тому числі завдяки саміту лідерів країн НАТО, на якому мав виступ Президент Зеленський.
Передача Канадою броньовиків не стала єдиною. Так з черговим траншем військової допомоги до України прибули американські системи HIMARS, французькі САУ CAESAR, польські САУ CRAB. Найбільш неочікуваним стало прибуття німецьких зенітних комплексів Gepard та додаткових САУ PzH 200. Українське військо продовжує отримувати сучасні зразки озброєння від наших партнерів та з хірургічною точністю нищить окупантів.
Сполучені Штати Америки виступають повноцінним лідером, який постачає Україні найбільшу кількість військової, фінансової та гуманітарної допомоги. Окрім цього, Білий дімвирішив підтримати українців ще й символічно, випустивши колекційну монету, присвячену захисникам острова Зміїний. «Moskva Russian warship go f**k yourself» – таку назву матиме монета. Повідомляється, що вона коштує 100$, її безкоштовно відправлять покупцям з України та НАТО, а 20% від продажів витратять на допомогу українським жінкам та дітям.
Серед прикладів невпинної підтримки та демонстрації справжньої дружби є Литва. Нещодавно до України прибув «народний» Bayraktar, на який зібрали литовці. Про це у своєму Twitterповідомив посол України в Литві Петро Бешта.
Увіковічнення у масовій культурі наших воїнів є своєрідною відповіддю світу на те, що російська пропаганда не працює поза межами своєї аудиторії. Тож, українські парамедикині та захисники Маріуполя стали героями фігурок Lego. Про це повідомив засновник новинного ресурсу Ендрю Бікрафт.
Важливою подією стала угода між Україною, Туреччиною та ООН про вивезення українського зерна. Три сторони підписали між собою документ, який засвідчує про захист суден, які будуть перевозити потрібний світові вантаж. Відмітимо, що перший корабель відійшов з українського порту сьогодні о 8:30 ранку.
ВОЛОНТЕРСЬКЕ
Справжнє об’єднання українського суспільства можна описати одним реченням. Юна українка передала понад 20 тисяч гривень до благодійного фонду Сергія Притули. Повідомляється, що 10-річна дівчинка є чемпіонкою Світу з шашок та змогла назбирати відповідну суму завдяки своєму навику.
Фонд Сергія Притули не зупиняється та повідомляє, що зміг законтрактувати понад 100 автівок для різних підрозділів збройних сил України. Таку кількість транспорту вдалось зарезервувати завдяки продажу картини української мисткині Марії Приймаченко. На благодійному аукціоні її художній твір «Квіти виросли біля четвертого енергоблоку» було продано за 500 тисяч доларів, а усі кошти переможець передав до БФ.
Проте, справжньої вершиною для українського волонтерства залишається купівля безпілотників Bayraktat TB2. Після того, як українці змогли назбирати шалені 600 мільйонів гривень для придбання трьох одиниць літальних апаратів, компанія Baykar повідомила, що передасть їх безкоштовно, а зібрані кошти БФ Притули залучить для придбання чогось іншого, що погодить міністерство оборони.
На цьому благодійні збори не закінчуються. Так 14 липня стало відомо, що українці змогли назбирати на армію дронів для ЗСУ 400 млн гривень. Це стало можливо завдяки створеній платформі UNITED24, куди люди з усіх куточків землі змогли пожертвувати свої кошти.
Однак, епогеєм волонтерської діяльності цього липня стала інша подія. Благодійний фонд «Повернись живим» повідомив, що зміг купити для збройних сил України три комплекси Bayraktar. Загальна вартість склала 16 502 450 доларів США. До цього комплексу входить: система зв’язку, мобільний комплекс управління, термінал передачі даних, система розпізнавання «свій-чужий», три ударних безпілотники, декілька десятків керованих боєприпасів, запасні частини та інше необхідне обладнання.
УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
1 липня нашу традиційну страву – борщ було офіційно визнано українським. І ніякі зазіхання представників російського МЗС не змогли цьому завадити. Страву було внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.
Резонанс серед жителів Переяславської громади викликала новина про демонтаж пам’ятника «возз’єднання» на центральній площі. Безліч коментарів та думок отримала редакція ProSlav особливо у перші дні після події. Одна група читачів підтримувала це рішення, інша закликала почекати кінця воєнних дій.
Нагадаємо, що 7 липня на світанку у Переяславі демонтували пам’ятник «возз’єднання» України з росією. У нашому матеріалі можете переглянути відео та фото з місця події.
Окрім цього декомунізація та позбавлення від радянської спадщини триває по усій країні. Так, у додатку «Дія» провели опитування з приводу знаходження гербу радянського союзу на щиті батьківщини-матері. Серед варіантів відповіді запропонували три варіанти, серед них: залишити все, як є; зняти герб і залишити щит чистим; замінити на Тризуб. В результаті переміг третій варіант. Терміни початку та закінчення робіт поки невідомі.
Наші люди продовжують доводити, що українці гідні бути серед цивілізованого світу, який покращує та вдосконалює, а не руйнує та грабує. Так, Марина В’язовська стала другою жінкою в історії, яка отримала математичного «Нобеля» – медаль Філдса. Наша матемакиня отримала нагороду на Міжнародному конгресі математиків у місті Гельсінки.
На екваторі місяця до Переяславської громади завітав Святослав Вакарчук. Лідер гурті «Океан Ельзи» відвідав місто та зустрівся з внутрішньо переміщеними особами, якими опікується БФ «Переяслав». Співак поспілкувався з людьми, які були вимушені покинути власні домівки, тікаючи від війни та у власному фортепіанному акомпонуванні виконав декілька пісень свого гурту.
Попри війну, в Україні налагодили виробництво бюджетних багі для ЗСУ. Криворізька компанія CoolOn з початку повномасштабного вторгнення налагодила випуск бюджетних позашляховиків для потреб збройних сил України. Наразі відправили у різні військові частини 19 таких автівок, на черзі ще 23.
28 липня вперше в історії відзначали День української державності. ProSlav вирішив, що дане свято є чудовою нагодою задуматись над тим, що люди хотіли б зробити для своєї країни та провів тематичне опитування.
Завершив теплий літній місяць просвітницько-культурологічний захід «Про Дніпро ревучий», який відбувся цими вихідними у парку імені Шевченка. Для відвідувачів було організовано невелику концертну програму за участі гуртів «Драбадан» та «Lyach/Petrova». А завдяки розважально-історичному квесту «Тарасовими місцями» учасники мали змогу дізнатись цікаві факти та історії про життя видного письменника Тараса Шевченка. ProSlav також відвідав даний захід та може поділитись з вами фото та відео-репортажем.
Для українців зараз важливо не розслаблятись, працювати та робити усе необхідне для підтримки збройних сил України, які кожного дня виборюють нашу незалежність та наближають перемогу.
Попереду ще багато подій – як хороших, так і поганих, до яких потрібно бути готовим. Гуртуємось, об’єднуємось, забуваємо про сварки та непорозуміння. Тільки разом ми сила! Слава Україні!