Відділ культури і туризму Переяславської міської ради має нового керівника. Вперше за історію незалежності України на цю посаду було призначено чоловіка. Ним став Валентин Шуткевич. Раніше цю посаду займала Анна Скляренко.
Деякі громадяни його можуть знати, як талановитого ведучого концертів та вечорів. Однак ProSlav вирішив дізнатись детальніше які у нового керівника плани з розвитку культури, популяризації місцевого культурного надбання та як вплинуло повномасштабне вторгнення на діяльність відділу.
– Розкажіть в кількох словах про себе. Чи є подібний досвід керівництва відділом?
– Мене звати Валентин Шуткевич. Сьогодні мене було призначено начальником відділу культури і туризму Переяславської міської ради (інтерв’ю брали 12 жовтня – ред.). В галузі культури я працюю вже не один рік, якщо бути точним, то близько 10 років. Перше моє знайомство з культурою почалося з навчання в музичній школі нашого міста. Відтоді мені полюбилась ця справа й так крок за кроком почав працювати та розвиватись. Певний час працював у НЦК «Зустріч», потім обіймав посаду директора Центру культури й мистецтв Бориспільської міської ради. Загалом, робота мені добре знайома і є бажання реалізувати ідеї та мистецькі проекти аби працювати на благо громади.
– Які плани у відділу культури під час воєнного стану? Тобто, крім звичайних заходів, можливо є додаткові задачі?
– Взагалі, повномасштабне військове вторгнення внесло дуже великі корективи у роботу всіх служб і наш відділ не є виключенням. Від 24 лютого всі структурні підрозділи переформатувались на скільки це було можливо. Ми зайнялись гуманітарною місією. Це, в першу чергу, був збір продуктів, одягу та речей першої необхідності для переселенців, військових і територіальної оборони.
Відділ культури спільно з відділом освіти організували та забезпечили харчування усіх блок-постів по нашій міській територіальній громаді. Працювали 24/7.
Впродовж літа ми роздали 2000 благодійних пакунків спільно з БФ «Переяслав» завдяки програмі Міжнародної благодійної організації «World Central Kitchen» (ProSlav писав про дані акції, ред). Наразі гуманітарна місія продовжується.
У нашого відділу є мета піднімати бойовий дух нашим воїнам, тому ми практикуємо і будемо продовжувати проведення концертів для наших захисників.
– Як на Вашу думку повинна розвиватись українська культура? Чи змінило повномасштабне вторгнення відношення до нашої музики, виконавців, мистецтва загалом?
– Загалом ці військові дії, які зараз відбуваються перевернули все з ніг на голову. Дуже змінилось відношення до російськомовної культури й до всіх зразків мистецтва, що пов’язано з країною-агресоркою. Можливо хтось вважає, що це занадто радикально, але ми не маємо іншого морального вибору пропагувати таке мистецтво. Наскільки все це стало огидно і неприйнятно нашій свідомості, що все російське наразі асоціюється тільки з агресією та війною.
Стався дуже великий культурний вибух в українській пісенній творчості. Всі артисти сольно та у різних дуетах створили безліч пісень та кліпів про війну. Тому будемо рухатись шляхом популяризації свого українського.
– У Переяславі багато народних колективів, які кожного року радують слухачів своєю творчістю. Яким чином можна допомогти зберегти та популяризувати надбання місцевої культури? Можливо є якісь плани з просування місцевих артистів?
– Взагалі у кожного представника будь-якого жанру мистецтва є своя аудиторія. Молоді подобається одне, старшому поколінню – інше. Ми, як відділ, будемо допомагати, зберігати та розвивати місцеві надбання у всіх напрямках. Проте, водночас будемо намагатись проводити різноманітні фестивалі, конкурси, виставки, заходи.
Є у нас чимало колективів, які працюють тривалий час і мають звання народних. Вони виступають не тільки у нашій громаді, але й по всій Україні. Важливим аспектом популяризації є фіксування заходів у відеоформаті та виготовлення відповідного аудіовізуального контенту. Це – вимога часу!
– Чи є в планах відділу культури популяризувати туризм містом та громадою? Чи можливо зайнятись цим питанням під час воєнного стану?
– Цей сегмент справді є важливим у роботі нашого відділу, але нажаль в теперішніх умовах практично неможливий.
Навіть попри військовий стан, у громаді працює Інформаційно-просвітницький центр, який очолює Микола Богатир. Проводяться екскурсії та культурно-просвітницькі заходи для мешканців громади, ВПО та військовослужбовців. Напрямок туризму працює настільки дозволяють умови.
Тому я запрошую усіх українців відвідати наше прекрасне місто, яке багате на історію та сповнене архітектурними пам’ятками.
«Покажіть хоча б один російський сервіс, що має інтерфейси українською», – бізнес закликають відмовитися від мови агресора.