Триває 140 доба боротьби українського народу проти повномасштабної російської агресії. Наші захисники продовжують стримувати атаки росіян на Донеччині, а також тиснуть ворога на Харківщині, у Запорізькій та Херсонській областях.
БОЙОВІ ДІЇ
- Надзвичайно ефективною є робота наших артилеристів, які продовжують успішну демілітаризацію ворожих арсеналів та штабів.
Після влучного ураження складу ракет у Новій Каховці, українські воїни сьогодні знищили ще один російський арсенал у селі Чарівне Херсонської області.
Також вчора були нанесені удари по військовій частині ДСНС у селищі Мирне на Запоріжжі, де окупанти облаштували свою базу. Саме сюди рашисти перевезли свою військову техніку після того, як тиждень тому ЗСУ нанесли руйнівні удари по базі в районі аеродрому в Мелітополі.
Напередодні ЗСУ влучило у 6 баз в окупованих Луганську (склад боєприпасів), Таврійську (командний пункт загарбників та склад боєприпасів), Токмаку (склад боєприпасів), Херсоні (склад боєприпасів або командний пункт), Чорнобаївці (склад боєприпасів) та Новій Каховці (склад боєприпасів). Загалом За два останні тижні Україна знищила близько 20 військових баз та арсеналів армії рф на окупованих територіях.
- Як повідомляє Генштаб ЗСУ, сьогодні наші захисники відбили кілька штурмів російських загарбників поблизу на Харківщині.
Також українські воїни змусили ворога втікати після невдалих атак на Слов’янському та Бахмутському напрямках.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 13.07 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 37570 (+100) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1649 (+0) од,
- бойових броньованих машин ‒ 3832 (+3) од,
- артилерійських систем – 839 (+1) од,
- РСЗВ – 247 (+0) од,
- засоби ППО – 109 (+0) од,
- літаків – 217 (+0) од,
- гелікоптерів – 188 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 678 (+2),
- крилаті ракети – 155 (+0),
- кораблі /катери –- 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2704 (+5) од,
- спеціальна техніка – 67 (+1).
Найбільших втрат противник зазнав на Миколаївському напрямку.
- Українська армія ставить у стрій трофейну російську техніку. Як повідомили в Міністерстві оборони України, захоплений російський зенітно-ракетний комплекс «Панцир-С1» уже знищив першу ворожу ціль.
- Через серйозний брак особового складу російське командування почало вербувати безробітних для відправки на війну в Україні. Повідомляється, що людям пропонують зарплату в 300 000 рублів на місяць.
- За даними британської розвідки, росія через великі втрати в Україні вже розглядає нетрадиційні варіанти вербування охочих воювати, зокрема в тюрмах.
- Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими повідомив про звільнення з полону п’ятьох українців у Херсонській області. Серед них військовослужбовець ЗСУ, колишній співробітник поліції та троє цивільних осіб. Один зі звільнених має серйозне бойове поранення.
Українська влада продовжує роботу з повернення наших людей із полону окупантів.
Також сьогодні в Запорізькій області Україна повернула тіла 30 полеглих українських захисників. Тіла наших героїв будуть передані їхнім родинам для гідного поховання.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Президент України Володимир Зеленський присвоїв польському Перемишлю почесну відзнаку «Місто-рятівник». Раніше таку відзнаку вже отримало польське місто Жешув.
- Виконуючи доручення Президента України, уряд підготує законопроекти щодо впровадження іспиту для отримання українського громадянства. Міносвіти разом із Нацкомісією зі стандартів державної мови розроблять і затвердять програму іспиту на рівень володіння державною мовою, з історії України та з основ Конституції України.
«Громадянство України сьогодні – це привілей. І кожен, хто на нього претендує, повинен знати й розуміти основоположні засади нашої країни», – наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
- Уже 8 іноземних компаній отримали рекомендації від ДСНС, як долучитися до процесу розмінування в Україні, ще 20 таких структур також висловили бажання працювати в цьому напрямку.
Сьогодні вже вдалося розмінувати більш як 60 тисяч гектарів української землі, однак робота з вилучення небезпечних предметів може затягнутися на роки.
- Українці вірять у перемогу нашої держави у війні з росіїю, тому активно повертаються на Батьківщину.
За інформацією єврокомісара із внутрішніх справ Ільви Йохансон, з території країн ЄС додому виїхали 3 млн українців, які залишили Україну в перші місяці війни. Загалом до Євросоюзу в’їхало 6,7 млн українців, заявку на тимчасовий захист подали 3,7 млн українців.
- Проект «Армія дронів» оголосив про старт навчання 150 операторів. На навчанні українські військові відпрацьовують справжні польотні завдання, навички маскування, розробку тактики, управління безпілотниками й інші завдання, які виконуватимуть на фронті.
- Влада докладає максимум зусиль для відновлення повноцінного експорту українського зерна. Із березня по червень поточного року експорт зернових вантажів виріс майже удвічі до 805 тисяч тонн на місяць.
Також після звільнення від окупантів острова Зміїний відкрився рух для кораблів з агропродукцією каналом «Дунай-Чорне море». Перші вісім іноземних суден уже пройшли цим шляхом.
В Адміністрації морських портів України заявили, що звільнення острова Зміїний у Чорному морі та деблокада гирла Бистре на Одещині заощаджує бізнесу щонайменше $500 тисяч на добу.
- Попри війну українська банківська система працює безвідмовно, тому наші громадяни довіряють вітчизняним банкам.
Згідно з даними НБУ, загальний обсяг депозитів в українських банках у червні зріс на 24,6 мільярда гривень (3,2%).
- Український суд заборонив діяльність «Робітничої партії України». Це вже шістнадцята проросійська політична сила, заборонена від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передадуть у власність держави.
- У додатку «Дія» готові до впровадження 10 нових послуг і документів. Вони з’являться в застосунку упродовж місяця.
Електронне пенсійне посвідчення та посвідка на проживання — у бета-тесті вже цього тижня. На черзі тестування військових облігацій та перших послуг єНотаріату. Також у додатку відновлюють «шеринг техпаспорта».
Крім того, невдовзі цифрові документи матимуть переклад англійською.
- Україну прийняли до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Упевненість молоді в російській економіці впала до мінімуму за 13 років. Про це свідчить індекс споживчої впевненості, розрахований Центром кон’юнктурних досліджень Вищої школи економіки. Настрої споживачів впали у всіх вікових групах, проте вперше за весь час збору доступних даних найпесимістичнішою категорією виявилася молодь віком до 30 років.
- У бюджетах російських регіонів утворилася діра на 210 млрд рублів. Як пишуть російські ЗМІ з посиланням на Мінфін, бюджетна криза вже не за горами. Слідом за федеральною скарбницею бюджети регіонів стануть дефіцитними у 2023 році.
- Одна з найбільших золотодобувних компаній Росії – Petropavlovsk – стала банкрутом. Компанія входить до топ-5 золотодобувачів у рф і виробляє близько 14 тонн на рік на Далекому Сході.
- Індія і Китай перенаситилися російською нафтою і тепер скорочують постачання.
- Найголовнішими страхами росіян у перші три місяці війни стали зростання цін та дефіцит товарів, а не можливе загострення військового конфлікту. Це з’ясувало агентство КРОС, яке складає індекс фобій на основі аналізу реакцій на публікації у ЗМІ та соціальних мережах.
- Індекс споживчої впевненості мільйонів та зумерів обвалився на 15 пунктів (проти падіння на 11 пунктів у групі 30-49 років та 8 пунктів у групі старше 50), а його підсумкове значення – мінус 32% – стало гіршим з 2008-09 рр.
- Журналісти «Нової газети» провели розслідування, з якого випливає, що більша частина грошей, які росія заробляє від продажу енергоносіїв, іде на війну: утримання армії і нацгвардії, виплати пораненим і родичам убитих, закупівлю та ремонт озброєнь.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Міністри оборони України та США узгодили дату четвертої зустрічі у форматі «Рамштайн» – вона відбудеться онлайн 20 липня.
- Литовці зібрали гроші та придбали для українців 110 антидронів, які назвали «убивцями орків». Також ЗСУ передають 80 радарів Wingman, які дозволяють оператору антидрона виявляти та збивати російський безпілотник на відстані до 5 км. Загальна вартість допомоги від литовських друзів 1 мільйон 95 тисяч євро.
- Міноборони Іспанії погодило передачу Україні 10 танків Leopard 2A4 і 20 гусеничних бронетранспортерів M113. Озброєння передається, як військово-технічна допомога Україні в боротьбі з окупаційними силами рф.
- США та Україна підписали контракт на будівництво двох блоків на Хмельницькій АЕС.
- З 24 лютого ЄС заморозив російські активи на суму 13,8 млрд євро. Понад 12 млрд євро заблоковано лише у п’яти державах-членах. У ЄС кажуть про те, що найближчими тижнями процес заморожування активів країни-агресора буде активізовано.
- Рада Євросоюзу підтримала виділення 1 млрд євро макрофінансової допомоги для України на підтримку економіки в умовах війни.
- Уряд Литви схвалив пакет допомоги в розмірі 10 млн євро. Кошти будуть витрачені на прискорення відновлення України, оскільки багато українців прагнуть повернутися додому.
- Україна отримала ще 1,7 млрд доларів грантової допомоги від США. Це вже другий такий грант за останні два тижні. Загальна сума допомоги сягнула 3 млрд доларів.
- Уряд Швеції переказав 577,7 мільйона шведських крон (майже 1,7 мільярда гривень) на спеціальний рахунок НБУ, відкритого на потреби Збройних Сил.
- Видання Bloomberg пише, що ЄС планує «у найближчі тижні» представити новий, сьомий пакет санкцій проти рф через її повномасштабне вторгнення в Україну. До сьомого пакета можуть увійти обмеження на імпорт золота, заходи щодо виправлення попередніх санкцій та розширення санкційних списків.
- Європейський Союз у жовтні має ухвалити директиву, яка передбачатиме можливість конфіскації російських активів, які перебувають під санкціями ЄС. Про це заявив європейський комісар із питань юстиції Дідьє Рейндерс.
- Близько п’ятдесяти країн ООН підписали документ, у якому суворо засудили спроби росії виправдати неспровоковане вторгнення в Україну фальшивими наративами про боротьбу з «неонацистами» та «неофашистами».