13 липня – Міжнародний день гірських порід та Всесвітній день року. За новим церковним календарем православні віряни відзначають Собор архангела Гавриїла. У народі день дістав назву Гаврило Літній. Про традиції, прикмети й заборони цього дня розповідає Proslav.
Яке церковне свято 13 липня
13 липня в церковному календарі – Собор архангела Гавриїла.
У народному календарі 13 липня – свято Гаврила Літній, Гаврилів день. У цей час зазвичай проходить збір врожаю.
Що можна робити 13 липня
До архангела Гавриїла звертаються з молитвами про добробут у домі та позбавлення від різних хвороб, жінки моляться святому про народження дитини.
За старих часів у цей день було заведено пекти пироги і пригощати ними нужденних, бо вважали, що так можна привернути в дім добро і достаток.
Цей день зазвичай присвячували збиранню жита і сінокосінню. А все тому, що зазвичай починався сезон дощів, які могли зіпсувати весь урожай. Його намагалися якомога швидше прибрати з полів. Традиційно у день архангела Гавриїла багато працювали – щоб рік був благополучним.
Що не можна робити 13 липня
- Не можна лінуватися і байдикувати.
- Не слід у це свято брати й давати гроші в борг, а якщо є борги, краще їх повернути.
Народні прикмети і традиції на 13 липня
- погода цього дня суха – буде погожа осінь;
- сильний дощ пішов – до неврожаю;
- жито вже дозріло – у лісі буде багато грибів.
Іменини 13 липня
Цього дня відзначають іменини: Антон, Гавриїл, Степан, Юліан.
Талісманом людини, народженої 13 липня, є нефрит. Справжній камінь-амулет, який був відомий з давніх часів. Здавна вірили, що нефрит здатний вилікувати людину від ниркової недостатності.
Яке свято 13 липня в Україні та світі
Всесвітній день рому. Це святкова подія, присвячена святкуванню багатої історії, різноманітних смаків і культурного значення рому. Щорічно в другу суботу липня вона об’єднує шанувальників рому, барменів, винокурні та бренди з усього світу, щоб вшанувати цей алкогольний напій.
Міжнародний день головоломки. Цей день присвячений вшануванню кубика Рубіка, чудової тривимірної головоломки, яку 1974 року винайшов угорський скульптор і професор архітектури Ерно Рубік.
Міжнародний день гірських порід. Мета цього дня полягає в сприянні глобальному розумінню фундаментальної ролі гірських порід, які охоплюють три категорії: магматичні, осадові та метаморфічні. Гірські породи – це природні тверді агрегати одного або декількох мінералів або мінералоїдів, які вкривають всю Землю.
Всесвітній день року. Свято переважно популярне в Бразилії. Воно присвячене рок-музиці, яка має своїх шанувальників по всьому світу.
Нагадаємо, на Київщині зберігатиметься сильна спека до +39: прогноз погоди на 13 липня.