Сьогодні, 7 червня 2022 року, кабінет міністрів підтримав законопроект про дозвіл застосування медичного канабісу. Тепер його має розглянути Верховна Рада.
Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який розширить доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Тепер законопроєкт, що регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності має ухвалити Верховна Рада. У МОЗ сподіваються, що парламент підтримає документ.
Варто зазначити, що у 2021 році Рада провалила голосування за легалізацію медичного канабісу — не вистачило голосів. «За» проголосували лише 184 депутати.
У своєму матеріалі видання “Громадське” пояснює що ж саме пропонують у законопроекті.
Про що йдеться у законопроекті?
- Так, МОЗ пропонує ліцензувати господарську діяльність із культивування сортів коноплі для медичних цілей. Для культивування канабісу для медичних, промислових цілей та в науковій і науково-технічній діяльності потрібно буде отримати дозвіл.
- Також за обігом коноплі для медичних цілей та продуктів із неї буде постійний нагляд. Зокрема кожна партія препаратів має маркуватися унікальним штрих-кодом.
- Крім того, має бути електронний реєстр обліку переміщення медичного канабісу. Отримати препарати на основі канабісу можна буде лише за призначенням лікарям відповідно до медичних показань.
Що взагалі означає термін “медичний канабіс”?
Марихуана, або канабіс, — це психоактивний засіб, що видобувають із рослин коноплі. Розрізняють дві його основні активні речовини — канабідіол (КБД) та тетрагідроканабінол (ТГК). Саме від їхнього співвідношення залежить, які властивості має той чи інший вид канабісу.
ТГК стимулює нервову діяльність і може викликати психоактивні побічні ефекти чи так зване відчуття «кайфу». КБД ж навпаки має заспокійливі властивості. Саме канабіс із високим вмістом КБД і низьким вмістом ТГК використовують у медичних цілях: він не викликає «дивних відчуттів» і звикання, а натомість розслабляє м’язи, полегшує біль та допомагає заснути.