Вимощені бруківкою доріжки у дворах будинків виглядають охайно та естетично привабливо. І навіть через багато років їхній вигляд не змінюється. Секрет у клінкерній бруківці.
Матеріал клінкер встиг набути величезного попиту серед різних видів дорожнього покриття. Бруківку можна використовувати для доріг, площ, скверів, тротуарів і дворів.
Компанія Kanyon має багаторічний досвід у галузі обробки та продажу натурального каменю і налагоджені зв’язки з перевіреними постачальниками клінкеру з Греції, Туреччини, Італії. В асортименті магазину представлена клінкерна бруківка за вигідними цінами.
Що таке клінкерна бруківка
Клінкерну бруківку випускають у вигляді прямокутних брусків зі спеціальної глини методом випалу. Вона має схожість із клінкерною цеглою, яка відрізняється своєю високою міцністю.
Цей матеріал родом із Європи – там завжди було вдосталь глини, з якої робили безліч видів клінкерних виробів.
Переваги клінкеру:
- довговічність та міцність;
- надійність – тривалий термін зберігає свій первинний вигляд у будь-яку пору року;
- екологічно чистий продукт, оскільки не містить шкідливих мінералів;
- не містить домішок (наприклад, сіль, крейду), при цьому не утворює вапняковий наліт;
- стійкий до хімічних речовин і не вбирає їх, тому не покривається плямами;
- не стирається;
- вирізняється сильною пластичністю, тому легко піддається обробці.
Всі ці переваги полегшують процес догляду за бруківкою. Завдяки високій щільності вона важча – саме це й робить її дуже міцною. Навіть посилений тиск води не зрушить з місця цю бруківку.
Порівняно з бетоном вона рівносильна за механічною витримкою та навантаженням. Проте її товщина вдвічі менша ніж у бетону, а це означає, що монтаж буде простіше. На поверхні бруківки неможливо послизнутися, на ній зручно прибирати сніг та лід. Клінкерна бруківка однакова з обох боків, за рахунок цього, якщо один бік раптом пошкодиться, то її досить просто перевернути. Цей матеріал використовують також для дизайну.
Які типи клінкерної бруківки бувають
Клінкерна бруківка зазвичай має таку форму:
- прямокутна (для проїжджих частин і площ);
- квадратна;
- ригельна (для пішохідних доріжок);
- трикутна.
Значну роль відіграє методика укладання клінкерної бруківки. Скажімо, вимощення бруківки у вигляді паркетного візерунка підходить лише для доріжок, тротуарів або площ, де є масовий рух. А для проїжджих частин потрібний звичайний візерунок із прямокутного клінкеру.
Як обрати клінкерну бруківку
Слід врахувати, що клінкерну бруківку випускають різного розміру, тому під час покупки повідомте фахівцям магазину kanyon.com.ua, де саме будете її використовувати.
Наприклад, для важкого транспорту на дорогах підходить 52 мм завглибшки (що більше, тим краще), а для пішохідних доріжок – 40–45 мм. Тип глини визначає колір готового виробу. Вони можуть бути білими, жовтими, червоними, коричневими, оранжевими. Для реставрації старовинних покриттів застосовують посилений випал, щоб досягти темних або яскравих кольорів. Важливо врахувати колір бруківки, оскільки вона може не вписатися в колірну гаму будинку або навколишньої панорами і занадто виділятися. Мозаїка з різних кольорів, які плавно переходять один в одного, також цікава й незвичайна композиція.