В умовах війни діти особливо потребують всебічної підтримки. Їм необхідні знання про те, як подбати про себе, практики стійкості та самодопомоги, підтримка фахівців і спілкування з людьми, з якими комфортно. Де молодому поколінню шукати такої допомоги, розповіли в МОЗ, передає Proslav.
Куди звернутися за психологічною підтримкою
У межах Програми медгарантій передбачено надання безоплатної психологічної та психіатричної допомоги дітям, зокрема, такими пакетами:
- супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги,
- психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах,
- психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами.
Також психологічні та психіатричні послуги є складовою й інших пакетів ПМГ.
Наразі 11 000 лікарів (психіатри, психологи, психотерапевти, наркологи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики та ін.) у понад 1500 медзакладах (за більше ніж 3900 місцями надання медпослуг) в Україні надають психологічну та/або психіатричну допомогу.
Знайти найближчий медзаклад, де надають необхідні вам послуги, можна на інтерактивній карті надавачів меддопомоги за напрямом «Психологічна і психіатрична допомога».
Якщо скористатися картою немає можливості, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.
Лінії психологічної підтримки
Звернутися за допомогою можна і через надійні канали психологічної підтримки:
- Лінія Національної психологічної асоціації – 0 800 100 102 (10:00-20:00 щодня, дзвінки безоплатні).
- ПОРУЧ – у рамках проєкту є онлайнові терапевтичні групи підтримки для підлітків. Дізнатися більше можна за посиланням.
- Консультації від руху «Teenergizer» – на сайті можна записатись на безоплатну консультацію від психологів та консультантів проєкту.
- Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді від Ла Страда – тут діти, підлітки та студентська молодь мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку в будь-яких складних життєвих ситуаціях – 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).
- Не дрібниці – безпечний підлітковий простір, який надає безоплатні консультації онлайн в боті (але консультують психологи, не автоматизовані механізми). Долучитися можна за посиланням.
- Лінія від благодійного фонду «Голоси дітей» – телефонна лінія психологічної підтримки для дітей та батьків. Також можна записатись на очні консультації, якщо місто є в переліку.
- Лінія запобігання самогубствам «Lifeline Ukraine» – 7333 (цілодобово).
Перевірені поради щодо психічного здоровʼя можна також знайти на сторінках Ти як? та UNICEF Ukraine.
Як подбати про свою емоційну стійкість – читайте в публікації Proslav.