На полі бою армія рф зазнає чимало поразок. Компенсувати їх окупанти намагаються ударами поенергетичній інфраструктурі України, лишаючи без світла мільйони українців. Тож вечорами ми змушені використовувати для освітлення приміщення свічки.
Проте варто пам’ятати про правила безпеки. Як повідомляють на Соціальній інформаційній платформі, ними поділилися в Управлінні з організації пожежно-профілактичної діяльності в державних установах ГУ ДСНС у м. Києві.
Рятувальники нагадують, що запалена свічка є потенційною пожежною небезпекою, якщо за нею не стежити. Більш безпечними джерелами світла під час відключення живлення є ліхтарики.
За оцінками Національної асоціації пожежної охорони, щорічно від свічок починається близько 8200 домашніх пожеж. Тож, щоб вберегтися від нещасного випадку, пропонуємо ознайомитися з кількома дієвими порадами, які допоможуть запалювати свічки без ризику.
Ніколи:
- не залишайте запалену свічку біля одягу, штор, книжок чи інших легкозаймистих речей;
- не залишайте запалену свічку без нагляду;
- не ставте свічку у місцях, де можливі протяги чи повітряні потоки;
- не ставте 2 або більше свічок на відстані менше 10 см одна від одної;
- не ставте свічку в безпосередній досяжності для дітей та домашніх улюбленців.
Завжди:
- обрізайте ґніт до довжини 0,5 см перед запалюванням свічки – довгі ґноти можуть бути причиною нерівномірного горіння чи мимовільного спалахування;
- ставте свічку на стійку поверхню та підсвічник або будь-яку іншу підставку для свічки;
- гасіть свічку перед тим як вийти з кімнати чи перед сном, або ж коли вона вже практично догоріла до дна.