З нагоди третьої річниці звільнення Київщини від російських загарбників 2 квітня у Переяславі відбувся мітинг. У залі засідань міської ради вшанували полеглих Героїв, повідомляє Proslav.

«Один місяць, один тиждень і один день – рівно стільки тривала окупація Київщини. Від ворожого наративу “Київ за три дні” до “тікати щодуху і відступати” минуло не так багато часу, але ці потвори зуміли наробити жахіть, від яких світ здригнувся. Українці зустріли загарбників не хлібом-сіллю, а вогнем і мечем, як завжди зустрічали загарбників нашої землі. 28 березня 2022 року було звільнено місто Ірпінь, 31 березня – Бучу, 1 квітня – Гостомель, а вже 2 квітня вся територія Київської області була деокупована», – нагадала ведуча заходу Влада Черненко.



Під окупацією перебували 270 населених пунктів Київщини, а масштаби руйнувань, завданих росією, шокують – понад 29 тисяч об’єктів, серед яких житлові будинки, заклади освіти та охорони здоров’я, адміністративні будівлі, об’єкти критичної інфраструктури. На щастя, Переяславщина не була окупована, хоча бої точилися зовсім поряд.
До слова запросили голову Переяславської громади Вячеслава Саулка:
– 24 лютого о 4-й годині ранку весь народ України прокинувся від страшних вибухів. Ніхто не міг повірити, що це можливо, але це сталося, коли ми не очікували. А за лічені тижні ми побачили жахливі звірства. Ми побачили, що коїлося в Бучі, Гостомелі, Бородянці – містах, які найбільше постраждали від рашистської агресії. Це нелюди. Ми, українці, ніколи не посягнемо на чуже, але й ніколи не відступимо від свого. Дякую героїчним містам і селам, дякую людям, які згуртувалися заради спільної перемоги. Дякую жителям нашої громади, які були разом.
Під час зібрання вшанували пам’ять Героїв, які віддали життя за незалежність України. Рідні трьох полеглих воїнів отримали їхні державні нагороди, присвоєні посмертно. Церемонію вручення провів начальник першого відділу Бориспільського РТЦК та СП підполковник Іван Шкуропацький.
Посмертні нагороди отримали:
Старший солдат Тарасюк Сергій Вікторович – механік-водій розрахунку самохідного артилерійського взводу самохідної артилерійської батареї самохідного артилерійського дивізіону військової частини А0693. Загинув 12 липня 2024 року у районі населеного пункту Сіверськ Бахмутського району Донецької області. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно, Указ Президента України № 702 від 16.10.2024). Нагороду отримали його мати Тетяна Іванівна та син Максим.
Солдат Сірик Дмитро Петрович – стрілець-снайпер І-го механізованого взводу V-ої стрілецької роти ІІ-го механізованого батальйону військової частини А0222. Загинув 20 квітня 2023 року у районі населеного пункту Авдіївка Донецької області. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно, Указ Президента України № 702 від 16.10.2024). Нагороду отримали його батько Петро Михайлович та син Даніїл.
Солдат Бражник Андрій Миколайович – стрілець-снайпер механізованого відділення механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону військової частини А4007. Загинув 20 травня 2024 року у районі населеного пункту Архангельське Покровського району Донецької області. Нагороджений медаллю “Захиснику Вітчизни” (посмертно, Указ Президента України № 759 від 11.11.2024). Нагороду отримали його батьки: Микола Кіндратович та Любов Василівна.
Після нагородження присутні поклали квіти до Алеї Героїв, на знак вдячності та шани тих, хто зробив усе можливе, щоб Київщина знову була вільною, хто заради майбутнього України пожертвував найціннішим.
Нагадаємо, до річниці визволення Гостомеля переяславські артисти подарували мешканцям міста-героя творчий вечір.