У Переяславі відбувся мітинг-реквієм з нагоди 39-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Біля пам’ятного знаку на честь героїв-ліквідаторів вшанували тих, хто ціною власного життя і здоров’я захищав світ від атомного лиха, повідомляє Proslav.

26 квітня 1986 року сталася найстрашніша аварія в історії ядерної енергетики – вибух на Чорнобильській атомній електростанції.
– Багато українців досі памʼятають, як 39 років тому невидима радіоактивна напасть спричинила локальний апокаліпсис, зруйнувавши життя багатьох людей. Тоді ще маловідома назва українського містечка – Чорнобиль – стала синонімом трагедії всесвітнього масштабу. І її наслідки не подолані й до сьогодні, – зазначила ведуча заходу Людмила Леляк.
За офіційними даними, одразу після катастрофи загинула 31 людина. Близько 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні території, отримали високі дози радіації. Багато з них померли внаслідок променевої хвороби та онкологічних захворювань у наступні роки.
Настоятель Храму Святого рівноапостольного князя Володимира Великого Іван Будняк звершив заупокійну службу за загиблими внаслідок Чорнобильської катастрофи.
До учасників ліквідації та чорнобильських переселенців звернувся міський голова Вячеслав Саулко:
– 39 років ми згадуємо всіх, хто віддав свої життя у цій страшній трагедії. Чорнобиль – це чорний біль у кожному нашому серці. І ця стела – чорного кольору. Щороку ми бачимо, скільки імен на ній – усі ті, хто віддали своє життя. Вас усе менше. Я живу поруч з вами, я бачив людей, яким жити й жити, але їх не стало. Ця страшна пам’ять має залишатися в наших серцях.
Орденом княгині Ольги міський голова нагородив заступницю голови Переяславської міської організації інвалідів «Союз. Чорнобиль. Україна» Олену Ігнатюк, а також прихожанку Храму Святого рівноапостольного князя Володимира Великого, членкиню ради громадської організації Людмилу Германчук.
Очільник переяславської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Микола Кураченко, який керує нею вже десять років, сказав:
– Я бачив різну міську владу за час свого керівництва, але такого розуміння й ставлення ще не було. Щиро вдячний заступникам, відділу культури, усім представникам міськради, які з розумінням ставляться до наших проблем. Коли я прийшов у 2015 році – не було нічого. Пишаюся, що всі члени організації активно долучаються до роботи. Щомісяця ми проводимо засідання ради, обговорюємо нагальні питання. Дякую кожному, хто сплачує членські внески, завдяки яким ми живемо. Дякую міській владі за надані 40 тисяч гривень, які отримають члени організації. З таким добрим ставленням ми можемо зробити дуже багато.
Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які проживають на території Переяславської громади, відзначили подяками міської ради та грошовими преміями.
За вагомий особистий внесок у подолання наслідків аварії Подяку Київської обласної ради отримали:
- Людмила Іванівна Германчук – учасниця ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- Микола Миколайович Індутний – учасник ліквідації;
- Марія Михайлівна Жовнерчук – учасниця ліквідації.
Грамоти Київської обласної ради вручили:
- Якову Олександровичу Мартиненку – учаснику ліквідації;
- Миколі Миколайовичу Кураченку – учаснику ліквідації.
До пам’ятного знаку присутні поклали квіти – символ вдячності тим, хто став на захист людства від атомної загрози. Далі учасники зібрання вшанували пам’ять героїв-пожежників, які без вагань першими кинулися у смертельно небезпечне полум’я Чорнобиля – квіти поклали до пам’ятного обеліску Володимиру Правику в мікрорайоні Трубайлівка.
Нагадаємо, сьогодні у Переяславі попрощалися з Героєм Олегом Івановим.