У суботу, 2 вересня українській національній валюті виповнюється 27 років. З цієї нагоди, Національний банк України опублікував коротке відео, аби нагадати, як за ці роки змінювалась наша гривня, ділиться Proslav.
Що у Національному банку розповідають про гривню
Грошова реформа в Україні стартувала 2 вересня 1996 року. Саме тоді, на заміну карбованцям, була введена в обіг гривня.
Зазначається, що обмін тривав два тижні і вже 17 вересня гривня була в кожному українському домі, в кожному магазині, кафе, фабриці та підприємстві.
За цей період Нацбанк увів у готівковий обмін банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень на суму понад 3,1 млрд грн.
За 27 років свого існування гривня дуже змінилася, адже її дизайн постійно осучаснювали.
Наразі НБУ контролює гроші протягом їхнього життєвого циклу, включаючи розроблення, виготовлення та обіг. Так, протягом новітньої історії гривні в обігу поступово з’явилися як банкноти з оновленим дизайном і системою захисту, так і нові номінали банкнот, яких не було у 1996 році.
У 2001 році ввели в обіг банкноту номіналом 200 гривень, у 2006 році – 500 гривень, а у 2009 році – 1000 гривень.
У лютому 2023 року до річниці початку повномасштабного російського вторгнення в Україну НБУ ввів в обіг особливу банкноту номіналом 20 гривень. Вона присвячена боротьбі України проти російських загарбників та увічненню сили духу українського народу.
На сьогодні в обігу перебуває уже четверте покоління гривні. Воно має удосконалений дизайн та посилений комплекс захисних елементів, зокрема для простого візуального контролю громадянами.
Чому варто подивитися український фільм «Довбуш» – читайте в публікації Proslav.