Чи зможе зима 2023/2024 років повторити минулорічний температурний режим, скільки очікується снігу та чи вдарять морози. Відповіді на ці та інші запитання дала завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова. Передає Proslav з посиланням на видання Oboz.ua.
За її словами, прийдешній зимовий період може бути досить теплим та м’яким, як і торік. Пані Мартазінова зазначає, що взимку буде ще тепліше. Метеорологиня також зауважила, що морози будуть, але не надто сильні та не дуже часто.
Водночас вона розповіла, що опадів буде мало. З її слів, через високі температури повітря йтиметься здебільшого про мокрий сніг або сніг із дощем. Новий рік також, найімовірніше, буде «плюсовим», а отже, безсніжним.
Метеорологи бачать у грудні лише один морозний період у кілька днів. Він припадає на середину місяця. У січні можуть бути морозні дні, але великих мінусів не передбачається.
Якою буде зима 2023/2024
За словами Вазіри Мартазінової, останніми роками зими в Україні «йдуть одна за одною» – вони неймовірно схожі. Так, «погода у грудні, як і в листопаді, практично не відрізнятиметься від тієї, яка була минулого року».
Водночас «зими стали нестійкими за температурним режимом», – повідомила вона. Це означає, що, як і в минулі роки, цієї зими знову очікуються температурні «гойдалки». Щоправда, не такі сильні, як, наприклад, у теплу пору року, коли стовпчик термометра змінював показники на 10 градусів протягом двох днів.
Опадів буде мало. Причому через переважно плюсові температури – це здебільшого буде сніг із дощем або мокрий сніг.
«Усі похолодання будуть дуже короткочасними, нестійкими, вони дуже швидко змінюватимуться і переходитимуть на більш високі температури, нехай і незначні, практично обійдеться без особливих морозів – 0…+5 градусів у денний час», – спрогнозувала метеорологиня.
Що відбувається з погодою в Україні
Вазіра Мартазінова звернула увагу на те, що останніми роками відбуваються зміни у погоді в Україні. Так, поменшало опадів.
«Що снігу випадає менше взимку, що влітку дощів. Раніше у всіх місцях було більше. Серпень був практично без опадів, вересень також був сухим», – зауважила вона.
За її словами, цього року йде перебудова всіх погодних умов.
«Зазвичай до цього року всі квітні були з дефіцитом дощів, їх практично не було. А цього року квітень взяв на себе роль травня, адже зазвичай у травні випадає стільки дощів. Водночас травень був зовсім без опадів. Але це питання ще необхідно вивчати – чи це пов’язано з перебудовою майбутнього клімату, чи йдеться про викид погоди», – зауважила вчена.
Тим часом керівниця Переяславської тепломережі розповіла про забезпечення котелень генераторами, борги та початок опалювального сезону. Інтерв’ю Proslav з Наталією Поліщук – за посиланням.