Через рік після початку повномасштабного вторгнення, сума пожертв українців на потреби Збройних сил України зменшилась більш як удвічі. Середня місячна сума донатів нині становить 1525 грн.
Про це свідчать результати опитування комунікаційної агенції Postmen.
Куди найчастіше донатять українці
Найбільше донатів надсилають у фонд «Повернись живим» (68%) і фонд Сергія Притули (58%). Якщо ж говорити про організації, не пов’язані з війною, то найбільше пожертв робили фондам «Таблеточки» (27%) і UAnimals (26%).
Віра в перемогу
Більшість опитаних (65,3%) впевнені, що Україна здатна відбити напад росії. Для 68% опитаних перемога означатиме вихід на кордони 1991 року. Також, на думку українців, ми переможемо, якщо відбудеться військовий трибунал над путінським режимом та/чи капітуляція росії.
Фінансовий стан
Чимало респондентів (56,8 %) стверджують, що їхні витрати через війну значно збільшились. Частина, що становить менше 40%, почувається більш-менш стабільно та має запас фінансів на пів року й більше.
Водночас українці не економлять на:
- продуктах (45%),
- лікарських засобах (42%),
- оплаті комунальних послуг (31%).
Відмітимо, що протягом першого року після повномасштабного вторгнення, навіть попри складне економічне становище, майже кожен українець допомагав ЗСУ фінансово – 90,3% серед респондентів впродовж року робили донати.
Українські і міжнародні бренди
61,7% респондентів стали більше підтримувати українські бренди та продукти. А от ставлення до міжнародних брендів за рік війни не змінилося у 61,4% опитаних.
Що спонукає українців робити пожертви
Більшість опитаних робити донати на потреби наших Захисників і Захисниць спонукає бажання допомогти військовим (68%) і пришвидшити перемогу (66%). Серед популярних відповідей також бажання змінити ситуацію на краще, співчуття постраждалим і моральний обовʼязок.
У розрізі віку
Згідно з результатами опитування, молодь готова віддавати більше – чим старша людина, тим менша сума її пожертв, особливо серед українців старше 50 років.
Як деякі переяславці підігрують кремлівським наративам – читайте в матеріалі Proslav.