Сьогодні, 14 вересня, оперативники Департаменту карного розшуку разом із Кіберполіцією Києва задокументували злочинну діяльність групи осіб. Підозрювані прикривались діяльністю благодійного фонду та змогли привласнити майже 9 млн гривень, які нібито збирали на потреби ЗСУ. Про справу повідомили на сайті Національної поліції України.
«Діяли вони за такою схемою: організатор – 37-річний депутат однієї з міських рад на Сумщині – створив два кол-центри в Києві та Дніпрі та найняв співробітників – менеджерів і операторів, які працювали в офісах. Вони телефонували бізнесменам, просили допомогти у придбанні конкретних товарів для військових і надавали реквізити благодійної організації. А вже отримані гроші пересилали на рахунки підконтрольних фізичних осіб-підприємців і розподіляли між собою. У процесі документування злочинної діяльності встановлено, що в такий спосіб їм вдалося зібрати майже 9 мільйонів гривень та ошукати близько 6 000 осіб», – розкривають схему злочину правоохоронці.
Аби приховати свою злочинну діяльність, правопорушники перераховували пів відсотка від отриманих коштів на ЗСУ та звітувались про свою «благодійність» перед людьми, які надсилали їм кошти. Працівниками поліції було проведено 30 обшуків в результаті яких було вилучено комп’ютерну техніку, носії інформації, банківські картки, мобільні термінали, тощо.
«Організатора схеми та сім його спільників затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. За погодженням з Офісом Генерального прокурора їм оголошено підозри у створенні злочинної організації (ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України) та шахрайстві (ч. 3, 4 ст. 190 Кримінального кодексу України). За такі дії їм загрожує до 12-ти років позбавлення волі», – йдеться у повідомленні.
Нещодавно Патрульна поліція Борисполя опублікувала розповідь про службу уродженця Переяслава Івана Колядича. Що відзначають у ньому його колеги та як проходить служба у нашого земляка – детальніше у матеріалі.
Фото та відео – Національна поліція