З початком осіннього періоду у Київській області активізувались «палії» сухої рослинності. Це не тільки становить загрозу навколишньому середовищу, а й може призвести до поширення вогню на приватні будинки, нагадує Proslav.
Державна екологічна інспекція Столичного округу зазначає, що під час спалювання листя, трави і бур’янів разом з димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Фахівці додають, що без доступу кисню із листя чи трави, що тліють, виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання.
«Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років», – зазначають екологи.
Принагідно нагадуємо, що спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а іноді й кримінальну відповідальність.
Які штрафи передбачено за спалювання сухої рослинності
На громадян, які порушили закон, можуть скласти різні штрафи, у залежності від посади та місця, на якому сталась пожежа. Зокрема:
- За спалювання сухої трави і листя громадянам можуть виписати штраф від 3 060 до 6 120 грн. В той же час для посадовців такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 грн.
- Якщо ж паління відбулось на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить від 6 120 до 12 240 грн (для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн).
- За знищення чи пошкодження лісових масивів та зелених посадок навколо населених пунктів передбачені найбільші штрафи – 90 000-150 000 грн. Якщо під час пожежі загинули люди, за це загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Тим часом на Переяславщині рятувальники проводять рейди із виявлення паліїв сухої рослинності. Відео – за посиланням.