У Переяславі завершили поточний ремонт під’їзної дороги до будинку №84 по вулиці Богдана Хмельницького, повідомляє Proslav.
Тривалий час жителі багатоквартирного будинку на вул. Богдана Хмельницького, 84 та мешканці сусідніх багатоповерхівок нарікали на неякісне асфальтне покриття прилеглої території. Відколи перші будинки здали в експлуатацію, а це 38 років тому, під’їзна дорога більше не знала ремонту, кажуть мешканці.
Намагаючись врятувати ситуацію, вони складалися коштами і робили висипку мілким щебнем, який невдовзі вимивало дощем. Двір називали одним із найгірших у місті. Ями не тільки перешкоджали руху автомобілів, але й були небезпечними для пішоходів.
- – Коли почали здавати сусідні будинки, все більше автомобілів заїжджало і руйнувало асфальт. Люди навіть продавали свої «пежо», бо через висоту машини не могли заїхати у двір. Зверталися, скаржилися, нам все казали: «Хай колись», – згадує пан Віктор.
Анатолій народився у 1991 році й виріс у цьому будинку. Підтверджує, що за все життя ремонт асфальтного покриття тут бачить вперше:
- – Я особисто нікуди не звертався, але знаю, що питання підіймали і зверталися до попередніх мерів… Задовго планували робити, але так нічого й не робили.
Пан Олександр порається біля свого гаража. Каже, що раніше це була ґрунтова територія, росли чагарники і стояла котельня. Зазначив, що через демонтаж об’єкту ґрунт подекуди просідає і, можливо, в тих місцях на паркувальному майданчику утворюватимуться калюжі. Але тепер він бодай може без проблем проїхати своїм авто.
- – Було, поки виїдеш на центральну дорогу, на колесах по кілограму грязі. Це дуже потрібна справа.
Поточний ремонт проїзду до будинку №84 охопив 2 700 метрів квадратних асфальтного покриття. Роботи тривали близько місяця. За даними Прозорро, загальна вартість склала 3 479 376 гривень.
Керівник ОСББ «Богдан плюс» Тарас Миздренко від імені мешканців будинку висловив вдячність комунальникам та міській раді. Деякі інтернет-користувачі відреагували на його допис у соцмережах підтримкою, деякі обурилися, адже впевнені, що в період воєнного стану жодні роботи з благоустрою неприпустимі.
Ймовірно через натиск агресії публікацію він видалив, натомість висловився військовослужбовець ЗСУ Юрій Анікієв, який зараз захищає Україну на передовій:
«Я категорично проти будівництва «бандитської дороги» в Переяславі! Але, хочу сказати, що навіть на передку, у відносній близькості до фронту, при можливості роблять ремонт доріг. Як місцевим, так і військовим треба їздити, ходити, люди намагаються якось жити… Ці коментарі, це вже занадто. Не все треба ганьбити і роздувати зраду. Люди! Будьте хоч трохи добрішими один до одного. Давайте не повторювати історію сторічної давнини, і міжосібними чварами не дамо зникнути державі!»
Своїми міркуваннями про доцільність спрямування бюджетних коштів на благоустрій і хейт щодо цього поділилися і мешканці будинку.
- – Важко сказати – потрібно чи не потрібно (проводити ремонтні роботи під час війни – ред). Взагалі-то треба було робити це ще раніше. Не можна сказати – це добре чи це погано. Потрібно розставляти пріоритети. Якщо стоїть питання – цю суму коштів направити на ЗСУ або на ремонт, звісно, на ЗСУ. Але якщо це не в збиток підтримці військових, і кошти виділені під конкретні роботи з благоустрою, чому б ні, – вважає Анатолій.
- – Я вважаю, що ремонти потрібно робити з найменшими тратами, потреби ЗСУ треба враховувати першочергово. Я на Підварках часто буваю – там же не можна рухатися. Хоч би якимось щебнем засипати, хай не асфальт, та вже було б легше. Може, і тут можна б засипати щебнем і було б нормально, але особисто я дуже задоволений, – зазначає Олександр, водій авто.
- – Саулко – єдиний, хто вирішив це зробити. Якщо чесно, серед усіх мерів Переяслава він зробив у місті найбільше. Я б не витримав того, що він зараз витримує, плюнув би і все. Тут після дощу і снігу неможливо було пройти. І тепер, коли виходимо з онуком з будинку, він за звичкою тягне мене у бік до стежки, щоб вийти з двору в обхід. Мале дитя так вивчило і ще не звикло, що ми вже можемо вільно ходити у своєму дворі, – каже пан Віктор.
Пан Олександр, батько дворічного сина, теж вийшов прогулятися територією зі своїм малюком:
- – Давно треба було це зробити. Тепер хоч можна пройти, проїхати дитячим візочком або велосипедом, це раніше було великою проблемою. Війна триває, але ж людям потрібно жити. Проблема в тому, що до цього нічого не робилося і все впало на плечі однієї людини. А зараз зробили затишок у місті, почистили чагарники біля Альти – там раніше було страшно ходити, а тепер і з дитиною можна прогулятися. Я – підприємець, я сплачую податки і готовий платити більше, щоб більші суми спрямовували на підтримку військових, закуповували дрони, бронежилети. Щоб був баланс – і роботи у місті, і допомога силам оборони. Але у кожному дворі мають бути такі дороги і зручності для людей.
Нагадаємо, Під опікою підприємства «ВУЖКГ» 94 багатоквартирні будинки в Переяславі: які послуги вони отримують