Якщо в Україні понад тиждень триматиметься сильна спека, а російські війська поновлять масовані удари по енергетичній інфраструктурі, споживачі можуть стикнутися з аварійними відключеннями електроенергії тривалістю до п’яти годин на добу, передає Proslav.

Про такий сценарій розвитку подій розповів очільник НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню «РБК-Україна».
За словами посадовця, за збігу цих двох факторів – аномально високих температур та нових обстрілів – п’ятигодинні обмеження електропостачання доведеться застосовувати саме в години максимального навантаження на енергосистему.
“Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів”, – зазначив Зайченко.
Водночас керівник компанії запевнив: якщо нових ворожих атак не буде, українська енергосистема має високі шанси працювати стабільно і без запровадження графіків. Крім того, Зайченко підкреслив, що влітку 2026 року держава підійшла до можливих загроз із набагато вищим рівнем підготовки та захисту, ніж торік.
“Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як “Укренерго” так і операторів систем розподілу (обленерго – ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку”, – зазначив Зайченко.
