Сьогодні, 9 листопада 2023 року, відзначає свій ювілей активна переяславка, просвітянка, професорка Університету Григорія Сковороди Ганна Токмань. Рідна альма-матер не могла оминути цієї вагомої дати в житті Ганни Леонідівни та поспілкувалася з ювіляркою у відеоформаті – інтерв’ю брав журналіст Proslav.
Як привітав ювілярку рідний університет та що сказав Уповноважений з питань захисту української мови?
Як відзначили в університеті, вітаючи професорку-літературознавицю, у закладі схиляться не лише перед її освітнім та науковим талантом, а й її державницькою позицією.
Певно й всі переяславці, які знають цю направду видатну постать, глибоко шанують її палкий, величезний внесок в відновлення Української Незалежності, предметну любов та працю для нашої Батьківщини.
У цей день теплими словами про ювілярку поділився й Уповноважений з питань захисту державної мови Тарас Кремінь:
Про що Токмань розповіла в інтерв’ю та де його дивитися?
У ході розмови з Ганною Леонідівною яку виклали на youtube-каналі університету, інтерв’юер запитав у неї про те, яким було дитинство та юність ювілярки. Вона поділилася теплими спогадами про білоруський Вітебськ, українські Херсон, Запоріжжя та Бердянськ. Позаяк Ганна Токмань очолювала одне з перших товариств української мови на Півдні України, то поцікавилися, наскільки складно було просувати там українську мову у ті часи – професорка пригадала постаті та дати, події та цікаві деталі діяльності Товариства, зародження Народного Руху України та «Просвіти», важливих подій та постатей, без яких не можливо уявити повернення Україні її Незалежності.
З-поміж іншого Ганна Токмань, як безпосередня учасниця, пригадала про Революцію Гідності, ацентувавши увагу глядачів на найпам’ятнішому – ночі штурму Майдану з 19 на 20 лютого 2014 року. Не оминули й тему російсько-української війни – її історичну природу, тих хто боронить нас нині й тих, хто, на прикрість, вже повернувся «на щиті».
Розповіла професорка й про свій славетний і талановитий рід, рідне місто та університет, новітні технології які використовує для донесення власних думок. У заключній частині розмови говорили про недооцінених українських поетів та письменників, авторів та книги які неодмінно потрібно прочитати протягом життя. Наостанок, замість напутнього побажання молодому поколінню, зачитала поезію Василя Симоненка – каже, у ній все що нині хоче сказати.
Команда Proslav глибоко шанує та надсилає найтепліші слова вітань ювілярці. З роси і води Вам, дорога Ганно Леонідівно!
Нагадаємо, сьогодні у Переяславі відзначили День працівників культури: нагородили кращих та згадали здобутки за рік.