Через спекотну погоду жителі Київщини масово вирушають на відпочинок до водойм, що призвело до збільшення нещасних випадків. Лише у Переяславі цьогоріч потонули вже двоє людей. Рятувальники закликають не нехтувати правилами безпеки, інформує Proslav.

Загалом на водних об’єктах Київської області загинуло вже 22 людини. Про це повідомив начальник відділу №2 Бориспільського РУ ЦЗ та ПД ГУ ДСНС України в Київській області Сергій Лисенко.
У самому Переяславі зафіксовано два летальних випадки. Водночас на міських шлюзах вдалося запобігти ще одній трагедії – там врятували дитину.
- Читайте також: У Переяславі на Трубежі 16-річний хлопець не міг вибратися з води після стрибка: йому допомогли рятувальники


За словами фахівця ДСНС, більшість нещасних випадків стається через легковажність та хибну впевненість людей у тому, що з ними біди не трапиться.
«Вода, так само як і вогонь – це дуже страшна стихія, яка не пробачає помилок», – наголошує Сергій Лисенко.
Рятувальники звертають особливу увагу на три ключові фактори небезпеки:
- Дитячі розваги заради соцмереж. Підлітки часто наражають себе на небезпеку, стрибаючи у воду в неперевірених місцях та намагаючись «виміряти дно» заради ефектних відео на телефон. Батьків наполегливо просять регулярно проводити бесіди з дітьми перед тим, як відпускати їх до річки чи ставка.
- Необережність рибалок. Виходячи на водойму, необхідно ретельно перевіряти справність човна та зважати на погоду. Раптовий шторм і хвилі можуть стати фатальними.
- Алкоголь та температурний шок. Перебування на сонці та раптове занурення у воду може викликати різке погіршення самопочуття навіть у тверезої людини. Вживання ж алкогольних напоїв підвищує ризики в рази.



У ДСНС попереджають: у разі нещасного випадку на воді рахунок іде на хвилини. Рятувальні та медичні служби можуть просто не встигнути доїхати вчасно. Тому фахівці закликають відпочивальників бути вкрай обережними та стежити за тими, хто знаходиться поруч.
Повний коментар Сергія Лисенка дивіться у відеозверненні:

