22 червня у виконавчих органах Переяславської міськради стартувала програма молодіжного стажування. Проєкт покликаний дати молоді реальний практичний досвід роботи в органах місцевого самоврядування та залучити її до розбудови міста, передає Proslav.

Цьогоріч до ініціативи долучилися п’ятеро мотивованих та активних учасниць, які успішно подолали конкурсний відбір. Можливість побачити роботу влади зсередини отримали:
- Яна Гресь;
- Олександра Малина;
- Владислава Солошенко;
- Софія Леонова;
- Ангеліна Шершень.
До стажування могли долучатися громадяни України віком від 14 до 35 років, які проживають на території Переяславської громади, вільно володіють державною мовою та здобувають (або вже мають) відповідну освіту.
Процес відбору складався з двох ключових етапів:
- Розгляд поданих аплікаційних форм;
- Особиста співбесіда кандидатів із конкурсною комісією.
Стажування триватиме майже два місяці – до 12 серпня 2026 року. Його головна мета полягає у формуванні професійних навичок та закріпленні знань, які молодь здобула під час навчання.
Упродовж цього часу стажерки зможуть ознайомитися зі специфікою внутрішньої роботи міської ради. Також на власні очі побачити механізми ухвалення управлінських рішень. Окрім цього, безпосередньо долучитися до виконання завдань на користь громади.
Як наголосив під час представлення стажерів міський голова Вячеслав Саулко: «Для багатьох учасників цей досвід може стати першим серйозним кроком до побудови кар’єри у сфері публічного управління та державної служби».
По завершенню програми всі учасниці отримають офіційні сертифікати, що підтверджуватимуть їхній практичний досвід.
У Переяславській міськраді наголошують: влада громади й надалі підтримуватиме молодіжні ініціативи. Створення можливостей для самореалізації та залучення молоді до процесів місцевого врядування є важливим пріоритетом для розвитку міста.


