Поліція Київщини ліквідувала злочинну групу, яка привласнила понад 2 мільйони гривень бюджетних коштів, виділених на ремонт реабілітаційного центру для ветеранів війни «Циблі». Окрім фінансових махінацій, правоохоронці викрили епізод фіктивного працевлаштування для ухилення від мобілізації. Наразі затримано п’ятьох фігурантів.

Масштабну злочинну діяльність задокументували слідчі слідчого управління спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань в Київській області (ДСР НП України).
За повідомленням поліції Київщини, директор держзаводу залучив до схеми свого заступника, ексдиректора центру, керівників підрядних організацій, інженера технічного нагляду та інших довірених осіб.
Зловмисники розкрадали кошти безпосередньо під час виконання будівельних і ремонтних робіт на об’єктах центру, де нині проходять лікування та реабілітацію українські ветерани.
Повідомляється, що учасники групи систематично підробляли документацію. Вони систематично вносили до актів приймання виконаних робіт завідомо неправдиві відомості щодо фактичних обсягів робіт, вартості будівельних матеріалів та якості їх виконання. Для створення видимості законності до схеми залучили інженера технічного нагляду, який підписував документи без фактичного контролю за проведенням робіт.
За попередніми оцінками правоохоронців, загальна сума збитків, завданих державі, становить понад 2 мільйони гривень.

Фіктивне працевлаштування для ухилянтів
Окрім розкрадання бюджетних мільйонів, поліцейські викрили ще один епізод злочинної діяльності. Директор державного підприємства фіктивно працевлаштував двох осіб з бронюванням, з метою уникнення мобілізації.
Наразі правоохоронці затримали пʼятьох головних фігурантів справи в порядку ст. 615 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозру. Слідчі дії тривають, встановлюється повне коло осіб, причетних до наживання на реабілітації військовослужбовців.
