Міський голова однієї з громад Київщини опинився в центрі корупційного скандалу. Правоохоронці підозрюють його в організації незаконної схеми привласнення цінних земель, відмиванні майна та розтраті бюджетних коштів під час проведення робіт з озеленення. Загальна сума активів та коштів, що фігурують у справі, перевищує 75 мільйонів гривень. Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Київській області, інформує Proslav.

«Переїзд» ділянок до річки Стугна
За даними слідства, посадовець з Обухівщини заволодів землями водного фонду, використавши підставних осіб, на яких формально оформили право приватної власності. Згодом частину цього майна легалізували, перепродавши третім особам.
Проте найзухваліший етап схеми було реалізовано у 2025 році. Підозрюваний здійснив штучну зміну координат ділянок у документації та державних реєстрах. Через такі маніпуляції земельні масиви фактично «перенесли» на папері до набагато цінніших рекреаційних зон – у лісовий масив та прибережну захисну смугу річки Стугна.
1,3 млн грн збитків на озелененні
Окрім земельних махінацій, правоохоронці викрили факти розтрати місцевого бюджету під час виконання договору з озеленення території громади. Загальна вартість проєкту становила майже 8,5 млн гривень.
Поліцейські встановили, що до актів виконаних робіт безпідставно вписали понад 1500 годин роботи техніки, використання якої взагалі не передбачалося документацією. Міський голова особисто підписав ці акти, внаслідок чого підрядник незаконно отримав з бюджету понад 1,3 мільйона гривень.
Що загрожує посадовцю
За процесуального керівництва Обухівської окружної прокуратури меру офіційно повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- Шахрайство в особливо великих розмірах, вчинене повторно (ч. 4, 5 ст. 190);
- Легалізація майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209);
- Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191).
Наразі досудове розслідування триває. Якщо провину міського голови доведуть у суді, йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

