У галереї Переяславського Центру культури й мистецтв відбулось урочисте відкриття виставки «Мистецькі історії міста майстрів». Свої художні твори представили члени творчої спілки «Мистецтво життя», повідомляє Proslav.
В експозиції – роботи 25 майстрів: живопис, вишиті картини та ікони, вироби з лози, ляльки-мотанки та інше. Виставку приурочили річниці творчої спілки «Мистецтво життя». Саме у цей день, 7 жовтня, їй офіційно виповнилося вісім років. Зазвичай день народження спілчани святкували у тісному колі, а цього року вирішили показати свою творчість на широкий загал. Передусім – з благодійною метою.
Роботи, представлені на виставці, можна придбати – частину виручених коштів ми спрямуємо на потреби Збройних Сил, – розповіла голова творчої спілки «Мистецтво Життя» Алла Літкова. – На постійній основі членами нашої команди є близько двох десятків майстрів. Спілка, як той гуртожиток – одні пішли, інші прийшли. Хтось виїхав у Київ чи за кордон, хтось відійшов від мистецтва. Троє наших майстрів уже пішли з життя. Наймолодшій нашій майстрині 25 років. Найстаршій і водночас найактивнішій – 91.
Найповажніша майстриня-вишивальниця Ніна Лазенко у 91 рік не лише творить сама, а й навчає молодше покоління. На виставці представили кілька панно, особливе місце відведене тому, яке Ніна Іванівна вишила до 200-річчя Тараса Шевченка. До письменника у неї особлива любов:
– Дід мого чоловіка працював візником. Як Шевченко приїжджав до Переяслава у 1845 році, дід Микита віз його на своєму тарантасі від лікаря Козачковського в Андруші. А тоді ж, як приїхав додому, його спитали, кого він возив, сказав: «Я сьогодні возив Божу людину». Всі здивувалися: «Де ж ти її взяв?» А він був у захваті: «Він мені всю дорогу стільки нарозказував! Я не міг його нічого спитать, що я подумаю – він вже каже, і все з віршами, все з приказками… Це, – каже, – Бог, а не людина, я таких не стрічавІ» І так тоді його полюбив, він дихав Шевченком. У сім’ї менше до Бога молилися, як на Шевченка. А мій покійний чоловік Григорій Романович був художником. Він намалює, а я тоді вишиваю. У мене вся хата заліплена вишивками. І Шевченка кілька портретів, а як же, – розповіла Ніна Іванівна.
За словами Алли Літкової, доєднатися до спілки може будь-яка людина, небайдужа до творчості. А переглянути виставку митців можна на другому поверсі корпусу №1 Переяславського Центру культури і мистецтв за адресою вул. Сковороди, 81.
Нагадаємо, Бориспільська майстриня презентувала у Переяславі виставку «Текстильні візерунки»