⚠️ Оперативна інформація в Telegram

Купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів – ПЦУ

Різдвяно-новорічні свята добігають кінця, і саме у цей день віряни збираються біля річок та озер, аби зануритися у холодну воду й «духовно очиститися». Однак для купання в ополонках на Водохреще не має жодного церковного припису в Українській Церкві і ніколи не було, а традиція занурення у зимову воду не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення.

Про це вже вкотре заявила Православна Церква України.

У повідомленні йдеться про те, що священники звершують Чин освячення води відкритих водойм у свято Богоявлення не для того, щоб в ній купатися, а саму воду освячують зовсім не «іони срібла» хреста, який у неї занурюють. І якщо під час звершення водосвяття використовують, скажімо, хрест дерев’яний, то вода все одно силою благословіння Божого і благодаті Святого Духа за молитвами стає святинею: «Саме як до святині – шанобливо, з повагою і благоговінням – ми маємо ставитися до води, освяченої на Богоявлення».

«З Євангелія ми знаємо, що, занурившись у води Йордану, Спаситель освятив їх та благословив для нас Таїнство Хрещення як необхідну умову для спасіння. Спаситель зійшов у води Йордану не для очищення від особистого гріха, бо Він був безгрішним, а для того, щоби взяти на Себе гріхи людства і дарувати нам через Хрещення можливість оновитися, спастися. Таким чином Господь явив Свою готовність пережити все те, що переживає людина, яку Він спасає. Та в цій події постає ще один важливий сенс – повнота Пресвятої Тройці відкриває Себе світові: Син Божий приходить хреститися, голос Бога-Отця лунає з небес, а Дух Святий сходить, як голуб. Ось в чому зміст свята та особливого освячення води, і саме тому ми називаємо цей день не тільки Хрещенням Господнім, але й Богоявленням», – пояснюють в ПЦУ.

«Тож як грішні люди можуть «наслідувати» Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах? З якою метою і як саме «наслідують»? При цьому, не соромлячись оголювати напоказ власне тіло, «підігріватися» спиртними напоями, не стримуватися у лайці під час фізичних відчуттів через занурення у крижану воду. І чомусь «обов’язково треба» зануритися тричі і перехреститися перед зануренням…», – кажуть автори публікації і додають, що купатися в ополонці не підготовленим для цього людям – це ризикувати своїм здоров’ям і життям, а значить – нехтувати даром Божим.

«А щодо «змивання» гріхів, то нагадаємо: занурення в ополонку не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб її вилікувати, потрібно спочатку її виявити, від щирого серця покаятись та змінитися з допомогою Божою і через Таїнства Церкви», – резюмується в повідомленні.

Крім того, відмітимо, що в МВС України також закликали українців утриматися від масових купань на свято Водохреща. У відомстві наголосили, що в Україні продовжує діяти воєнний стан, а війська рф щоденно обстрілюють українські населені пункти. У зв’язку із цим, масові зібрання та купання «не на часі». оскільки їх може використати ворог для злочинних цілей.

Тим, хто все ж хоче зануритись у водойми, у ДСНС закликають робити це на облаштованих локаціях, де організовані чергування рятувальників, аби уникнути травмування та інших небезпечних ситуацій.

У Борисполі чоловік викликав поліцію та натомість отримав штраф – читайте про це в матеріалі ProSlav.